Rozpis bohoslužieb

Liturgické slávenia počas Veľkonočného Trojdnia budú môcť veriaci sledovať v priamom prenose prostredníctvom káblovej televízie (!sv. omše a obrady sa budú slúžiť bez účasti ľudu!)

  • Štvrtok vo Veľkom týždni (Zelený štvrtok) – 18.00
  • Veľký piatok – obrady – 15.00
  • Biela sobota – Požehnanie veľk. jedál – 19.15; Veľkočnoná vigília 19.30
  • Veľkonočná nedeľa – 8:00

Priame prenosy svätých omší je možné sledovať v TV LUX, Rádiu Lumen a prostredníctvom sociálnych sieti.

Neúčasť na bohoslužbe v nedeľu a v prikázanú slávnosť sa v tomto období nezaväzuje ťažkým hriechom (viď. usmernenia nižšie).

V týchto dňoch je zakázané hromadné spovedanie veriacich.

Otec arcibiskup Bernard nám dáva v týchto dňoch Litrugiu domácej Cirkvi, pomocou ktorej môžeme lepšie prežívať tajomstva Veľkonočného Trojdnia. Autorom je prof. František Trstenský, kňaz Spišskej diecézy.

Farská púť – Po stopách apoštola Pavla a Panny Márie

8.-15.10.2020

Cena: 699 € s polpenziou

1. DEŇ

Let do Turecka (z Bratislavy) a transfer do hotela.

2. DEŇ

Efez, jedno z najvýznamnejších archeologických lokalít na svete. Je spájaný s ranným kresťanstvom a s pôsobením apoštola Pavla, ktorý tu evanjelizoval viac ako 2 roky, a stal sa základom pre evanjelizáciu celej provincie Ázia. Tiež apoštol Ján tu žil tiež a vykonal tu množstvo zázrakov. Poobede návšteva domčeka Panny Márie. Matka Božia tu prežila 9 rokov svojho života a údajne odtiaľto bola Nanebovzatá. Slávenie sv. omše na tomto nezabudnuteľnom mieste.

3. DEŇ

Návšteva Baziliky apoštola Jána, kde má hrob a kde bol údajne pochovaný. Ján bol spolu so svojím bratom Jakubom a apoštolom Petrom, najbližší spolupracovník. Bol najmladší z apoštolov a preto sa mu asi hovorilo “miláčik Pánov”. Poobede voľný čas a oddych.

4. DEŇ – fakultatívne

Pamukkale v preklade znamená „bavlnený zámok“. Sú to snehovo-biele vápencové terasy napustené termálnou liečivou vodou, ktorá je vhodná na kožné problémy a pohybové ústrojenstvo. Pri Pamukkale sa nachádza aj Hierapolis, rímske kúpeľné mesto, známe pôsobením svätého Filipa, ktorý tu je aj pochovaný – fakultatívne. V hoteli si doprajete kúpeľ v termálnom bazéne, ktorý už máte v cene!

5. DEŇ

Oddych v hoteli pri mori na pláži.

6. DEŇ

Miletos – misijná zástavka apoštola Pavla. Poobede voľný čas v hoteli.

7. DEŇ

Oddych v hoteli pri mori na pláži.

8. DEŇ

Veriac, že ste prežili krásny a požehnaný čas, odletíme domov.

Cena zahŕňa:

Let renomovanou leteckou spoločnosťou, palivový a letiskový príplatok 130 €, ubytovanie na 8 dní / 7 nocí v prvotriednych 3*- 4* hoteloch, bohaté raňajky formou švédskych stolov, wellness v niektorých hoteloch – krytý bazén, parný kúpeľ a sauna (zmena vyhradená), vstupné poplatky podľa popisu v programe, služby profesionálneho slovenského / českého sprievodcu, služby profesionálneho miestneho sprievodcu, transfery pohodlným a klimatizovaným autobusom, poistenie CK proti insolventnosti podľa zákona.

Cena nezahŕňa:

Obslužné 20 €, ktoré sa platí sprievodcovi v Turecku, cestovné poistenie 20 €, príplatok za 1 lôžkovú izbu 99 €.