Športový deň v Plavči

Dňa 25.06.2022 sa vo farnosti Plaveč uskutočnil športový deň s Jankom Havlíkom, ktorý zorganizovalo miestne spoločenstvo ZMM. Dostali sme na toto stretnutie pozvánku a s radosťou sme sa ho zúčastnili. Najprv sme navštívili kostol a dozvedeli sa niečo z histórie a potom sme sa stretli s deťmi z iných spoločenstiev v pastoračnom centre. Počasie nám prialo a deti zažili prekrásny deň, plný nielen športových aktivít. Naše dve farníčky Dianka z Plavnice a Emka z Hromoša dostali pri tejto príležitosti spolu s ostatnými animátormi certifikát o ukončení animakurzu a stali sa z nich ozajstní animátori ZMM. Gratulujeme a prajeme im, nech svoje skúsenosti z kurzu dobre využijú pre dobro Cirkvi a šírenie úcty k Panne Márii.